Na výstavách jsme ale objevili ještě jednu sortu "zahrádkářů“. Jsou to lidé, kteří hrdě přiznávají, že svou sekačku vůbec nečistí. Dosečou, sekačku schovají a vytáhnou až na další sečení. Napohled bylo znát, že se jedná o lidi movitější a tak když jim sekačka brzy doslouží, vezmou peníze a koupí si hned novou. Nepochopili, že dobrý zahrádkář se pozná nejen podle upravené zahrádky a velké úrody, ale také podle toho, v jakém stavu má nářadí a jaký je vlastně hospodář. 

Nejčastější dotazy:

1. Mohu myčku požít také na sekačku elektrickou?

            Ne. Mohlo by dojít k úrazu el. proudem.

2. Nebude mi sekačka po mytí vodou v myčce rezivět?

 

Ne, právě naopak. Pod nánosem drtě trávy a hlíny by chasi sekačky zdlouhavě osychalo a rezivělo. Po mytí v myčce z čistého plechu voda okamžitě steče a sekačka oschne. Vysušení sekačky můžete urychlit tak, že ji nastartujete na suchém a čistém podkladu (v garáži nebo čisté myčce) a necháte chvíli běžet naprázdno. Voda se prouděním vzduchu vytlačí a vysuší.

3. Co udělá voda s motorem sekačky? Nepoškodí ho?

            Ne. Sekačka se skládá vlastně ze dvou hlavních částí:

                                               motorické – benzínový motor

                                               pracovní – nůž, ochranný kryt (chasi), kolečka, rukojeť

Z motorické části do pracovní zasahuje pouze hřídel, na kterou se přes unášeč upevňuje nůž. Hřídel je utěsněna gufferem (gumové těsnění s pružinou), takže se voda z části pracovní nedostane k části motorické. V servisech požívají k ostříkání starých            zaschlých nánosů vodu pod tlakem a ani tak voda z pracovního prostoru nepronikne do motoru.

4. Mohli bychom myčku využívat také u nás v Technických službách?

Ano. Je to téměř ideální. Každý pracovník s benzínovou sekačkou provede na konci každé směny tříminutové čistění a má padla. Jedna myčka vyčistí sekačky v celé firmě    (bohužel se toto mytí ve většině firmách neprovádí a raději zažádají obce o dotace na nové sekačky).

5. Projevuje se mytí sekačky na úrovni sekání?

Ano. Vyzkoušeli jsme, že pokud  sekáte se sekačkou špinavou s přischlou drtí z minulého sečení, tak část posekané trávy zůstává ležet za sekačkou a sběrný koš je plný pouze do poloviny. Zúženým průduchem tráva nezíská takovou rychlost, aby sběrný koš plnila odzadu. V takovém případě je nutno poloprázdný koš vysypávat častěji, neboť se sekačka dusí jako by byl plný.

 

V případě, že i vy máte k našemu výrobku nějaký dotaz, prosím napište nám ho na naši e-mailovou adresu lukot.sro@centrum.cz. Rádi vám na něj odpovíme.