Firma LUKOT s. r. o. byla založena a do Obchodního rejstříku zapsána v létě roku 2004. Jedná se o ryze českou společnost, kterou založili a vlastní dva majitelé.

 

Myšlenka

Prvotním impulsem k výrobě našich výrobků bylo ulehčit a zjednodušit údržbu a čištění zahradní techniky.

Jistě nám dáte za pravdu, že sečení trávy kolem chat, chalup a rodinných domků je příjemná relaxační práce. Zejména pak v případě, že vlastníte benzínovou sekačku, za kterou nemusíte tahat a hlídat elektrický přívodní kabel. Sekačka s vlastním pohonem je jedinečná.

Všechna pohoda končí useknutím posledního stébla trávy. Koš s posbíranou trávou se vysype, sekačka z vrchu smetáčkem omete, popř. hadrem otře, ale co s pracovní částí stroje? List a ochranný buben je nejvíc zanesen nalepenou trávou a hlínou. Tudy vede nejlepší cesta k tomu, aby se po oděrkách od kamínků pod vlhkým nánosem šířila koroze, nemluvě o tom, že se Vám při příštím sečení bude posekaná tráva dále nalepovat na buben. Za sekačkou pak zůstává pokos s trávou, přestože sběrný koš není plný ani z poloviny.

Benzínové sekačky mají jednu malou nevýhodu – nedají se příliš naklánět (vylil by se benzín a olej). Nezbývá, než vyzvednout sekačku na nějakou rampu a pak mechanicky odstranit nebo vystříkat hadicí. Po takovém čištění máte všechen nános ze sekačky na sobě a ještě jste mokří. Nejednou dojde k úrazu odřením ruky o hranu nebo list.

Tomu všemu jsme chtěli zabránit.