Vymysleli jsme nádobu (myčku), do které sekačka pohodlně vjede a po nalití vody se vlastně sama čistí. Princip spočívá v tom, že rotující nůž nasává pod tlakem vodu z myčky a tu pak ve vysokých otáčkách rozstřikuje po stěnách sekačky. Tím dochází k odstranění zbytků trávy z pracovního prostoru nože a voda vytéká zpod ochranného krytu zpět do myčky. Čištění se provádí cca 1 minutu. Doporučujeme poté vyměnit vodu a mytí zopakovat, protože voda je velmi znečištěna. 100% vyčištění s přípravou a s opakovaným mytím trvá asi 3 minuty. Po skončení čištění vodu z myčky vylijete, vypláchnete a necháte stejně jako se sekačkou okapat a oschnout. Rychlé vysušení sekačky lze provézt tak, že ji na suchém a čistém podkladu (např. v garáži nebo čisté myčce) na chvíli nastartujete. Vzniklé proudění vzduchu vodu vytlačí a zbytek vysuší.
Výhody:
  • Zabráníte korozi sekačky

  • Nevylije se vám benzín a olej

  • Čištění zvládne samostatně jeden člověk

  • Doba čištění (cca 3 min.)

  • Pohodlí (jste čistí a suší)

Myčku můžete uskladnit tak, že do ní sekačku zaparkujete i s košem (nezabere místo a zachytí případný odkap z motorické části sekačky) 

Reference:  

Náš výrobek jsme konzultovali s některými výrobci a výhradními dovozci sekaček, kteří se zabývají prodejem zahradní techniky a příslušenství na našem trhu a setkali jsme se s kladným ohlasem.

Také ve firmách zabývajících se záručním a pozáručním servisem sekaček se naše myčka líbila. Upotřebení myčky v jejich opravnách není tak jednoznačné, neboť na většině pokažených sekačkách je hlavně motorická porucha. Bez funkčního motoru nelze myčku použít. Ti, kteří si naši myčku nepořídili, musí dál všechny neudržované sekačky čistit mechanicky nebo umývat tlakovou vodou. Názor servismanů je však v jednom stejný – kdyby si všichni majitelé benzínových sekaček pořídili myčku, odpadla by jim zbytečná a zdlouhavá práce s odstraňováním mnohaletého nánosu, aby se vůbec mohli dostat k zarezlým šroubkům a matkám. Často také zjistí, že pod nánosem je totálně prorezavělé chasi, které již nelze zachránit. Někteří opraváři mají na čistění zvláštní cenovou sazbu. 

Nejvíce nás ovšem potěšil zájem a pochvalné vyjádření samotných zahrádkářů a majitelů benzínových sekaček – návštěvníků prodejních výstav v Českém Těšíně, Věžkách u Kroměříže (Floria) a Opavském veletrhu (Omnis). Tam jsme náš výrobek předváděli, prodávali a rozebírali  s návštěvníky úskalí s údržbou zahradní techniky. Pozastavovali se nad jednoduchostí principu a obsluhy myčky. Jeden zahrádkář na princip čistění také přišel. Ale myslíme si, že vjíždět sekačkou po dosečení do potoka nebude to nejlepší řešení. Nehledě na možnost namočení a poškození motoru.

Upřímně nám bylo líto majitelů elektrických sekaček, pro které naše myčka není vhodná. Dál budou muset své sekačky škrábat a čistit ručně. Možná, že až se budou příště volit mezi koupí elektrické nebo benzínové, vyberou si pro snadnější údržbu raději benzínovou sekačku.